Financování a projekty Osobní asistence

Osobní asistence je spolufinancována zejména Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR a Jihočeským krajem v rámci dotací na sociální služby.
Na Osobní asistenci také pravidelně přispívá město Český Krumlov a město Kaplice.
Osobní asistenci také pravidelně podporují nejrůznější nadace a dárci. Bez nich by se rozvoj služby neobešel. Všem podporovatelům děkujeme. Přesné údaje o financování služby najdete vždy ve výročních zprávách ICOS.

 

   

 

 

 

 

Další auto pro osobní asistenci zakoupené díky řadě dárců!

Osobní asistence každý rok navyšuje svou kapacitu. Dojíždí také ale do stále většího počtu obcí v regionu a potřebuje tedy stále rozšiřovat svůj vozový park. K sedmi automobilům přibylo koncem roku 2022 další. A to jen a jen díky obrovskému množství dárců.

Na automobil přispěli: Rotary club Český Krumlov, Nadace Charty 77 – Konto Bariéry, Konibar Kájov, Česká lékárna holding, a.s. a další řada dárců, z nichž většina (40 dárců) přispěla přes dárcovskou výzvu: „Pomůžete složit auto pro Osobní asistenci“?

VŠEM MOC DĚKUJEME!

 

 


I díky mnoha dárcům má asistence nová auta (2020) 

Osobní asistence měla na počátku roku 2020 čtyři auta, kterými dojíždí za svými klienty a která slouží i k převozu klientů. Čtyři auta však zcela nestačila. Poptávka po službě stále roste a přibývá klientů i z odlehlejších částí regionu. Díky mnoha dárcům a podporovatelům se však podařilo rozšířit vozový park ICOS o další potřebná 4 vozidla, která slouží několika službám, která pro obyvatele regionu ICOS zajišťuje.
A dvě z nich slouží přímo Osobní asistenci. V průběhu května a června přispělo 33 lidí částkou téměř 33 tisíc na základě dárcovské výzvy „Auto pro osobní asistenci“. Dalších 80 tisíc přispěla Nadace ČEZ díky tomu, že desítky lidí vysportovaly (během, chůzí, jízdou na kole,…) přes mobilní aplikaci „Pomáhej pohybem“ potřebný počet bodů pro auto. Automobil pro Osobní asistenci podpořila také již tradičně Nadace Charty 77 a její Konto Bariéry.
Další nezbytné auto pak pro služby ICOS darovala mladoboleslavská škodovka. Ta si na základě výběrového řízení vybrala 100 neziskovek v ČR a těm darovala novou Škodu Octavii. Koncem července jsme si ji převzali.
Všem dárcům moc děkujeme! ICOS Český Krumlov, o.p.s.

 

1. ročník dobročinného běhu Krumlovská 11 je určen na podporu Osobní asistence.

V listopadu 2019 se uskutečnil 1. oficiální ročník dobročinného běhu K11. Výtěžek podpoří služby Osobní asistence. Všem účastníkům, partnerům a dobrovolníkům moc děkujeme. Web K11 zde.   

 

Díky vítěznému hlasování v krumlovské TESCu poskytne Os. asistence dětem 200 hodin péče navíc (2019)

Na začátku léta 2019 uspěla Osobní asistence v dalším kole "Vy rozhodujete, my pomáháme", které pravidelně pořádá Nadační Fond TESCO v součinností s Nadací rozvoje občanské společnosti. Díky tomu můžeme v následujících měsících zajistit 200 hodin péče dětským klientům Osobní asistence. Děkujeme.

 

Díky projektu IROP jsme do os. asistence pořídili další potřebný vůz. Máme již 4. (2018)

V 1. polovině roku 2018 jsme díky podpoře z evropských fondů pořídili další potřebný vůz do Osobní asistence. Konkrétně Peugeot Partner, který opět přiblíží asistenci dalším klientům. Více o projektu zde.

 

Na další automobil pro Osobní asistenci přispěly nadace i řada dalších dárců (2018)

V březnu 2018 byl pořízen další z nových automobilů pro Osobní asistenci. A to díky podpoře z nadací (Nadace Agrofert, Nadace Charty 77 – Konto Bariéry) a osmi desítek dalších dárců. Výraznou slevu poskytl i dodavatel automobilu Peugeot – HS auto, s.r.o. Všem děkujeme. Od dubna 2018 již i tento automobil pomáhá.

 

 

První automobil pro Osobní asistenci (2014)

Službu Osobní asistence poskytujeme na území dvou příhraničních regionů – Českokrumlovska a Kaplicka. Pro zajištění služby v odlehlejších částech regionu (ale i pro převoz klientů např. na rehabilitaci) musí mít Osobní asistence služební automobily.
První z těchto automobilů byl zakoupen díky sbírkové akci ČT a NROS „Pomozte dětem“ v roce 2014. Automobil byl vybaven i elektrickým přesedacím zařízením pro usnadnění převozu imobilních klientů.
Za podporu děkujeme.

 

 

 

Osobní asistenci dále podpořili či podporuje řada dalších dárců a podporovatelů. Děkujeme!  

 

Výše účelové dotace MPSV prostřednictvím Jihočeského kraje v roce 2020: 3.021.000,- (+60 tisíc Individuální dotace MPSV na pokrytí zvýšených nákladů v souvislostí s pandemií COVID + 332 tisíc - mimořádná dotace MPSV na zvýšené náklady/odměny pro zaměstnance), celkový rozpočet Os. asistence: 5,6 mil. Kč
Výše účelové dotace MPSV prostřednictvím Jihočeského kraje v roce 2021: 3.146.000,- (+ 252.000,- dodatek). Celkové náklady cca 5,9 mil. Kč. Podrobné informace najdete vždy ve výročních zprávách ICOS.

Všem podporovatelům děkujeme!

Kalendář akcí ICOSu:
Říjen 2023
       1 
 2  3  6  7  8 
 10  13  14  15 
 16  17  20  21  22 
 24  27  28  29 
 30  31      
Kontakty ICOSu
ICOS Český Krumlov, o.p.s.
ulice 5. května 251
381 01 Český Krumlov
telefon: 380 712 202
e-mail: icos@krumlov.cz
Podporují nás:

© 2001, 2015 ICOS Český Krumlov - all rights reserved.
Realizoval: WA.cz