SPOLEČNÉ SETKÁNÍ S KLIENTY

Opět jsme se rozhodli, že bychom s našimi malými klienty rády zažily příjemné chvíle i mimo službu osobní asistence. Proto jsme se domluvily a uspořádaly setkání u naší bývalé kolegyně Lenky Novákové, která založila Volnočasové přírodní centrum „Pepíno“. Centrum se nachází ve Vyšném a chová zde spoustu krásných zvířátek, nabízí projížďky na koni, pony přípravku, hlídání dětiček i příměstký tábor. 

Sešli jsme se tam v pátek 6. června v 15:00 a přišly jak osobní asistentky se svými dětmi, tak i naši malí klienti s rodiči. Přivítali jsme se a postupně obešli všechna zvířátka, které tam Lenka chová. Viděli jsme ročního samečka lamy Gonkyho, nakrmili jsme poníka Čokyho, kobylku Lagunku, poníka Lukáška a společnost nám dělaly i kozy Líza a Evička, morče a králík. Hvězdou dne byl ale jednoznačně poník Pepíno, který děti povozil na svém hřbetě. Poté děti skákaly na trampolíně, opékali jsme společně buřtíky na ohýnku a díky manželům Meisetschlägerovým si děti mohly natočit výbornou a vychlazenou malinovou limonádu, která všem v horkém dni velmi chutnala.

Jana Rošlapilová

KURZ BAZÁLNÍ STIMULACE®

 

Dne 22. a 23. května většina našich asistentek absolvovala Základní kurz Bazální stimulace od Institutu Bazální stimulace® Bazální stimulace® je vědecký pedagogicko-ošetřovatelský koncept podporující vnímání, komunikaci a pohybové schopnosti člověka. Elementy konceptu integrované do péče mají význam jak např. v neonatologické intenzívní péči u dětí předčasně narozených, tak také v péči o děti i dospělé s vrozeným intelektovým a somatickým postižením, u lidí s různými akutními a chronickými onemocněními, po úrazech mozku a také u klientů s demencí. Ošetřovatelská péče je v konceptu strukturovaná tak, aby byly podporovány zachovalé schopnosti (komunikační a pohybové) klienta. U klientů s nezvratnými změnami jejich tělesného a duševního stavu výrazně podporuje kvalitu jejich života.

 „Koncept Bazální stimulace® by měl být samozřejmostí u všech poskytovatelů služeb sociální péče, kteří chtějí poskytovat své služby kvalitně a vytvářet také podmínky pro kvalitní život svých uživatelů. Zejména u osob se zdravotním postižením a seniorů trpících demencí je Bazální stimulace® nejen zásadním předpokladem kvalitní péče.“

Ing. Jiří Horecký, MBA, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR

Jana Rošlapilová
NOVÝ SLUŽEBNÍ AUTOMOBIL


 


Kalendář akcí ICOSu:
Kontakty ICOSu
ICOS Český Krumlov, o.p.s.
ulice 5. května 251
381 01 Český Krumlov
telefon: 380 712 202
e-mail: icos@krumlov.cz
Podporují nás:

© 2001, 2015 ICOS Český Krumlov - all rights reserved.
Realizoval: WA.cz