PŘÍKLADY VYUŽITÍ SLUŽBY


Lukášek ve škole

       Lukášek (8 let) by měl chodit do školy, ale vzhledem ke svému zdravotnímu postižení potřebuje mít k sobě někoho dalšího, kdo mu pomůže např. dojít si na WC, podat tužku, rozbalit svačinu a kdo se s ním bude intenzivně učit. Jelikož škola nedostala finance na dalšího asistentka pedagoga, maminka Lukáše se obrátila na službu osobní asistence a zavolala vedoucí na 773 58 77 58.

       Vedoucí za nimi přijela domu a sepsali všichni společně smlouvu a další potřebné dokumenty. Naplánovali společně cíle, kterých chtějí pomocí OA dosáhnout, ale zamysleli se i nad rizikovými situacemi, které by mohly nastat (Lukáš totiž velmi rád v nestřežené chvilce vyleze na cokoliv vysokého a hrozil by mu pád a úraz). Poté se vedoucí setkala ještě s ředitelkou školy a s paní učitelkou ve třídě. Jakmile bylo vše domluvené i s asistentkou, vedoucí s ní přijela opět k Lukášovi domu, aby se mohli navzájem poznat ještě před zahájením 1. asistence.

       Asistentka nyní Lukášovi pomáhá ve škole při vyučování a o přestávkách od 8:00 do 11:40, pak jdou spolu ještě na oběd a chvíli stráví čas v družině s ostatními dětmi. Ve 12:30 si pro něj přichází jeho maminka, které se podařilo sehnat práci na poloviční úvazek.Kalendář akcí ICOSu:
Kontakty ICOSu
ICOS Český Krumlov, o.p.s.
ulice 5. května 251
381 01 Český Krumlov
telefon: 380 712 202
e-mail: icos@krumlov.cz
Podporují nás:

© 2001, 2015 ICOS Český Krumlov - all rights reserved.
Realizoval: WA.cz