Osobní Asistence

"DĚLÁME ŽIVOT SNAŽŠÍ SENIORŮM, DĚTEM I DOSPĚLÝM SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM"

Osobní asistence pomáhá lidem při činnostech, které nemohou vykonávat samostatně. Našim klientům pomáháme všude tam, kde je potřeba. Nejčastěji v domácnosti, ale i ve školách, školkách či při doprovodech k lékaři apod. 

Za klienty dojíždíme v celém českokrumlovském a kaplickém regionu. Již od roku 2008.

Většina našich klientů jsou senioři, kteří chtějí přes svá omezení z důvodu věku či zdravotního stavu zůstat v domácím prostředí. Asistenci zajišťujeme i dětem (od 1 roku věku) a dospělým se zdravotním postižením.

Díky asistenci nemusejí naši klienti v mnoha případech využívat ústavních zařízení, pečující osoby si mohou díky asistenci vydechnout, odpočinout, chodit do práce,…

Osobní asistence je sociální služba registrována a poskytována dle zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb. Jedná se o službu ze zákona částečně hrazenou. Aktuální ceník služby zde.


Aktuality Osobní asistence

09.04.2020
Děkujeme za roušky
Naše služba Osobní asistence děkuje za roušky pro své osobní asistentky, které pečují o ty nejzranitelnější v domácnostech. Jmenovitě děkujeme paní Iloně Guthwirthové, Ludmile Vondrovské a jejímu muži Josefovi, paní Losenické, Josefu Guthwirthovi a kolegyním z Rodinného centra Krumlík. Roušky používají asistentky, dále je rozdávají klientům a jejich rodinám. Je až neuvěřitelné, že se najdou takoví lidé, kteří nezištně pomáhají, kde je potřeba.
 
Martina Bártová, vedoucí služby Osobní asistence
 
10.9.2019
200 hodin Osobní asistence navíc
Díky vítěznému hlasování v krumlovském TESCu poskytne Os. asistence dětem 200 hodin péče navíc. Na začátku léta 2019 uspěla Osobní asistence v dalším kole "Vy rozhodujete, my pomáháme", které pravidelně pořádá Nadační Fond TESCO v součinností s Nadací rozvoje občanské společnosti. Díky tomu můžeme v následujících měsících zajistit 200 hodin péče dětským klientům Osobní asistence. Děkujeme.
 
T. Zunt
 

Strana:   1  2  »  »» 
Kalendář akcí ICOSu:
Září 2021
   1  4  5 
 8  9  12 
 15  18  19 
 22  25  26 
   
Kontakty ICOSu
ICOS Český Krumlov, o.p.s.
ulice 5. května 251
381 01 Český Krumlov
telefon: 380 712 202
e-mail: icos@krumlov.cz
Podporují nás:

© 2001, 2015 ICOS Český Krumlov - all rights reserved.
Realizoval: WA.cz